Blogi o psach genis.pl

niedziela, 28 czerwca 2026

Urodzinki

 Urodzinki

Miałem właśnie urodziny. I ooo dostałem takie coś w misce. Mówią, że to torcik urodzinowy. Jaki torcik? Jakaś różowa muffinka eeee.

 

I jeszcze pańcia pokazała mi  …”o zobacz a to torcik Nikusia na 1 roczek”. No nie. Jemu to zrobili torcik, mały bo mały, ale dał się zjeść, bo widać, że je, a i miał świeczkę. Tu jej nie widać ale mówią, że miał.







A moje to ani polizać ani zjeść. No nie ładnie pańcia 😕. No dobra, jest chociaż serduszko. I piszczy. Niech będzie. Za tą piszczałkę i serduszko już się nie gniewam.



piątek, 24 kwietnia 2026

Kogo można spotkać za oknem zimą?

 Kogo można spotkać za oknem zimą?

Witów. Zima. Góralski domek z tarasem. I to jest najlepsze miejsce do wyglądania na świat. 

Niko wygląda, ale tam nic ciekawego. Pusto. Nikt nie chodzi. Nudno. Żadnego zwierzaka, nawet ptaszka nie widać.


 





Dewek miał więcej szczęścia. Wygląda przez drzwi na taras a tam kot. Przyszedł go odwiedzić kot. I wcale się nie bał psa za szybą. I tak siedzieli i przyglądali się sobie.




sobota, 7 lutego 2026

Umiecie robić wiatraczek?

 Umiecie robić wiatraczek?

Widziałem zdjęcie Nikusia jak robił taki fajny wiatraczek. Zimą na śniegu. Jak on to robił? W ogóle nie widać mu pyska, tylko jakby zamiast łebka był taki dmuchawiec. O taki. No wielki szacun, Mistrz wiatraczka.


Też tak chciałem. Próbowałem, próbowałem i udało się. Zrobiłem wiatraczek. Oooo tak. 






No może nie taki jak Niko, ale jemu też nie od razu tak fajnie wychodziło. Sami zobaczcie. Jak poćwiczę to też będę mistrzem wiatraczka.









czwartek, 25 grudnia 2025

Święta, Święta

 Święta, Święta

Kochani Czytelnicy. Dla wszystkich sympatyków naszego bloga i opowiastek o dwóch szalonych terierkach życzymy pięknych zimowych Świąt. 

A dla wszystkich psiaków dużo smakołyków i super prezentów od Mikołaja.







Ho, Ho, Ho




Jak jesień to na działce

 

Jak jesień to na działce. 

A jak na działce to spacerki w lesie. Takie długie przez las, nad rzekę i dookoła wsi. Można się zmęczyć. O zobaczcie jak dyszę. Ale jestem zadowolony. Tyle drzew, ptaszki a i wiewiórka się trafi. I mogę pobiegać, bo żadne samochody nie jadą.

 


 

 



Niko też tak spacerował. Znalazłem u pańci zdjęcia. O i jęzor też wystawiony więc spacerek był dłuuugi.




niedziela, 19 października 2025

Wakacyjne wspomnienia

Wakacyjne wspomnienia

Chwilę nas z Wami nie było, takie tam różne sprawy się nagromadziły i trudno było pisać. Ale już wracamy. A jak wracamy to oczywiście wakacyjne wspomnienia.

Jak wakacje, to koniecznie morze. A Niko i Dewek z nami. Zawsze. A jak morze to obowiązkowo plaża. Ale nie w tłum tylko raniutko, lub wieczorkiem jak już pusto i można pobiegać. A tam tyle piachu. I jakaś taka dziwna woda, szumi i wpływa na piasek. Jak stać blisko to łapy zamoczone a może i po brzuszek. Niko zachwycony. Futro zmoczone ale pies szczęśliwy.






A Dewek? Ten to ostrożny. Jakaś taka straszna ta woda. No chyba, że inny piesek wejdzie to może i ja się odważę. Ale nie za daleko.




piątek, 1 sierpnia 2025

Gryzaczki, szarpaczki

 Gryzaczki, szarpaczki

Dwa terierry a jakie inne. Niko uwielbiał szarpać sznurki. Bawił się godzinami, do upadłego,  aż rozszarpał na strzępki. O tak









A Dewcio? Złapie, delikatnie przednimi ząbkami, pomamla i zostawi.

Nie da się też z nim siłować z przeciąganiem sznurka. Jak tylko ciągnie się mocniej za taki sznurek, to wypuszcza, ach.. chcesz to proszę masz, oddam ci, taki jestem dobry 😂